Nina Črnivec
Predstavljamo še tretjo soustvarjalko te rubrike, Nino Črnivec. Nina se na ARSO ukvarja z obdelavo podatkov iz meteorološkega modela z namenom izboljšanja operativnih vremenskih napovedi.
Predstavljamo še tretjo soustvarjalko te rubrike, Nino Črnivec. Nina se na ARSO ukvarja z obdelavo podatkov iz meteorološkega modela z namenom izboljšanja operativnih vremenskih napovedi.
V oddaji Radiovedni na Valu 202 odgovarjajo na vprašanja poslušalcev. Tokrat so dobili vprašanje, zakaj je sonce zelo močno v gorah, v nižinah pa se ta moč razgubi? Odgovor je podal Brane Gregorčič, meteorolog z Agencije RS za okolje (ARSO).…
Pred vami je nov intervju iz serije Na kratko. Tokrat predstavljamo Katarino Kosovelj, asistentko za meteorološke predmete na UL-FMF, ki pomaga pri poučevanju bodočih meteorologov. Tudi ona je soustvarjalka te rubrike.
Pozdravljen Vito. Čestitke ob zaključku študija. V svoji magistrski nalogi se posvečaš radarskim meritvam vetra. Tvoja naloga sodi na področje radarske meteorologije. Naslov tvoje magistrske naloge je “Določanje radialne komponente vetra iz meritev Dopplerjevega radarja.” Nalogo si opravil pod mentorstvom…
Pozdravljen Sašo. Čestitke ob zaključku študija. V svoji magistrski nalogi se posvečaš kategorizaciji konvektivnih oblakov iz radarskih meritev. Tvoja naloga sodi na področje radarske meteorologije. Naslov tvoje zaključne naloge je “Kategorizacija konvektivnih oblakov močnega vertikalnega razvoja iz radarskih meritev.” Nalogo…
Pozdravljen Urban. Čestitke ob zaključku študija. V svoji zaključni nalogi se posvečaš laserskim meritvam višine novozapadlega snega. Tvoja naloga sodi na področje meteoroloških meritev. Naslov tvoje zaključne naloge je “Določitev novozapadlega snega iz meritev laserskega merilnika snežne odeje.” Nalogo si…
Pred vami je prvi intervju iz serije Na kratko. Čast biti prvi je doletela Matijo Klančarja, mladega meteorologa, ki se na ARSO trudi meteorološke vsebine širiti med širšo javnost. Sicer pa tudi soustvarjalca te rubrike.
Gregor Vertačnik je diplomiral leta 2005 na Fakulteti za matematiko in fiziko in se še isto leto zaposlil na Agenciji Republike Slovenije za okolje, na oddelku za klimatologijo, ki je sedaj oddelek za podnebne analize. Vreme, zlasti izredne vremenske dogodke,…
Skupina štirih slovenskih raziskovalcev na področju meteorologije in klimatologije je pripravila komentar in pripombe na Osnutek dolgoročne podnebne strategije Slovenije. V odzivu očitajo premajhno ambicioznost in neskladnost osnutka tako s cilji Pariškega sporazuma kot zadnjimi cilji Evropske komisije. Komentar najdete…
V rubriki Intervjuji bomo oktobra pričeli z novim nizom vprašalnikov imenovanih “Na kratko”, kjer bomo enkrat mesečno objavili pogovor z izbranim meteorologom. V Sloveniji premoremo veliko izobraženih in izkušenih meteorologov, vendar njihova znanja in veščine pogosto ostajajo nepoznane. Namen rubrike…